Zvládne Babiš krizi? Zachrání náš štěně-ně-ně-ně-ně-ně-ně? Je lepší než PES? A co na to Jan Hamáček?

Od 1. lidna 2021 nahradí v čele Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (ČSSD) nejslavnější český věštec, léčitel a umělec Vlastík Plamínek. Ráno to novinářům na tiskové konferenci oznámil předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

„S panem Plamínkem jsme o té záležitosti dlouze hovořili. Jeho pohled na celou situaci mě utvrdil v tom, že jmenovat ho do čela Ústředního krizového štábu je nyní jediným možným východiskem,“ říká Babiš.

„Jeho napojení na vesmírné síly a schopnost zvednout lidem náladu příjemnou a znělou písní je přesně to, co pomůže našim občanům v těchto nelehkých dobách.“

Sám Plamínek se hned po nástupu do funkce chystá zavést několik nových opatření, ta by podle něj měla značně pomoct v boji s virem COVID-19.

Každý občan České republiky bude tak od dnešního dne povinnen alespoň jednou denně zazpívat jeden z Vlastíkových proslulých hitů. Na výběr bude například štěně, zebra nebo Jsem mák.

„Vibrace těchto mých léčivých písní narušují samotnou strukturu zákeřného koronaviru, snad i celého vesmíru“ říká těsně po jmenování do funkce Plamínek. „Jen se sami podívejte; ště-ně-ně-ně-ně, jsem mák, mák, jsem mák, zebra,“ křepčil za doprovodu na svůj oblíbený bubínek nový šéf krizového štábu.