Bizarní incident musela řešit ostraha v nákupním centru na okraji Prahy. Tamní zákaznice vedla několikaminutový intenzivní spor s jednou z vystavených figurín v domnění, že se jedná o zaměstnance obchodu.

70letá seniorka Dagmar R. se v neděli odpoledne vydala na pravidelný nákup do obchodního centra poblíž jejího bydliště na okraji Prahy. Doma si bohužel zapomněla své dioptrické brýle, což později toho dne sehrálo zásadní roli.

Když si žena chtěla v jednom z obchodů s obuví vyzkoušet boty, na které sama nemohla dosáhnout, poprosila o pomoc prodavačku stojící poblíž. Ta ji však ani po několikrát opakované prosbě neodpověděla.

Problém však nebyl v chování dotyčné zaměstnankyně, nýbrž v počtu dioptrií ženy, která si doma zapomněla své brýle. Domnělá prodavačka byla totiž pouze figurína prezentující nejnovější letní kolekci.

Když po stížnosti opravdových zaměstnanců obchodu na místo dorazila ostraha, stará žena již figurínu bila svou vycházkovou holí přes záda a křičela, že „mladí dnes nemají dočista žádnou úctu“.