K neobvyklému incidentu došlo v dopoledních nedělních hodinách v pražském Motýlím domu. Jedna z návštěvnic byla tamní ostrahou konfrontována poté, co několik lidí upozornilo na její neobvyklé chování.

Pokud někdo řekne, že má motýly (nebo motýle) v břiše, povětšinou si to vykládáme tak, že se cítí být zamilovaný. 28letá Hedvika z Prahy, která dle svých slov nikdy v životě nepoznala pravou lásku, si toto slovní spojení vzala naprosto doslova a během návštěvy motýlí expozice začala okřídlený hmyz ve velkém konzumovat.

„Napadlo mě, že když budu mít motýly v břiše já, třeba se také zamiluji.“

Když si jejího počínání všimli ostatní návštěvníci expozice, okamžitě informovali člena místní ochranky. Než však stačil mladou dívku zadržet, pozřela více než tři desítky poletujících motýlů.

Papilonia – Motýlí dům v praze © Papilonia

Mladá žena však zkolabovala ještě předtím, než jí ostraha stihla z objektu vyvést. Okamžitě byla přivolána lékařská pomoc a žena převezena do nemocnice. Její stav by měl být stabilizovaný.

„Celý život hledám tu pravou lásku, ale bez úspěchu. Od kamarádky jsem zaslechla, že když se zamilovala, měla motýly v břiše. Napadlo mě, že když budu mít motýly v břiše já, třeba se také zamiluji,“ prozradila médiím Hedvika, která má být v nejbližších dnech předána do psychiatrické péče.