Jen těžko uvěřitelné skutečnosti odhalila na svém twitterovém účtu v pátek ráno 30letá Sarah Andersonová z Orlanda. Rodačka z Floridy přiznala, že po dobu 10 let konzumovala výhradně veganskou stravu, nikomu ze svého okolí o tom však za celou dobu neřekla. Jedná se o první zaznamený případ tzv. skrytého vegana.

Pokud se v našem okolí nachází nějaký vegan či vegetarián, většinou se jedná o úplně první informaci, kterou se o dané osobě dozvíme. Proto se zdá skoro neuvěřitelné, že Sarah Andersonová ze prosluněného amerického státu Florida dokázala své veganství nedávat na obdiv po celou dekádu.

„Teď mě lidé nazývají lhářkou, protože nevěří, že bych o svém veganství dokázala tak dlouho mlčet.“

„Dnes je to přesně 10 let ode dne, kdy jsem přestala jíst maso a jakékoliv živočišné potraviny!“ napsala v pátek ráno na sociální sítě mladá Američanka. Její tweet vzbudil během několika minut obrovský rozruch a tisíce uživatelů začalo příspěvěk komentovat a sdílet.

„Maso a všechny živočišné produkty jsem přestala jíst krátce po ukončení studia na střední škole,“ svěřila se Andersonová tisku. „Nedokážu usínat s vědomím, že se jakkoliv podílím na smrti nebo týrání těch nevinných zvířat. Neměla jsem ale potřebu to nikomu říkat. Teď mě lidé nazývají lhářkou, protože nevěří, že bych o svém veganství dokázala tak dlouho mlčet.“

Pod tweetem se opravdu strhla vášnivá debata, ve které mnoho uživatelů tvrdě zastává názor, že Sarah si celou věc vymyslela. „Hraješ si na jednu z nás? Zkus opravdu nejíst maso a pak se prohlašuj za veganku, ty mrcho! Mimochodem, jsem veganka,“ reagovala uživatelka vegalovergirl4.

Odborníci z floridské univerzity potvrdili, že se skutečně jedná o první historický případ vegana, který o rozhodnutí přestat požívat veškeré živočišné produkty do týdne neinformoval všechny ve svém blízkém okolí.