Prezident Miloš Zeman dnes potvrdil, že jeho hlavní motivací nechat postavit kanál Dunaj-Odra-Labe je touha překonat ho na svém proslulém žlutém člunu.

Vláda dnes schválila přípravy první etapu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe, kontroverzního projektu, který mnozí nazývají Zemanův kanál. Podle studie proveditelnosti by měl celý projekt vyjít na skoro 600 miliard korun.

Miloš Zeman dnes uvedl na pravou míru hlavní důvod, proč stavbu kanálu tak hlasitě prosazuje: „Není to žádný tunel, pane redaktore, i když je to tunel. Jistě chápete, že starý muž, jako já, již nehledá štěstí v penězích a podobných materiálních statcích. Já ten kanál totiž přeplavu na svém žlutém člunu, víte,“ prozradil poprvé svůj velkolepý plán prezident.

Stavba mostu by podle vlády mohla začít v roce 2030, to ale Zemana nevyvádí z míry: „Po skončení mého mandátu se nechám na několik let zamrazit. Jakmile bude kanál dokončen, moji spolupracovníci mě rozmrazí a já se vydám na svou velkolepou pouť, otužilejší než kdy předtím!“