Po více než 15 letech končí jeden z nejsledovanějších českých seriálů Ordinace v růžové zahradě. V reakci na tuto událost byla okamžitě založena nadace, která má v těchto nelehkých chvílích pomoct jak věrným fanouškům, tak především samotným hercům.

Nadace obětem zrušení Ordinace v růžové zahradě oficiálně oznámila svůj vznik na tiskové konferenci, která proběhla v pátečních ranních hodinách.

„Se zrušením Ordinace se až několika milionům z nás mění život k nepoznání. V reakci na tuto smutnou novinu jsme se okamžitě rozhodli založit nadaci, a vybrané prostředky věnovat všem zasaženým jedincům,“ prozradil novinářům tiskový mluvčí projektu.

Přispět je možné jak finanční částkou, tak i cenným předmětem, jakým jsou například víčka od PET lahví. Těch se za pouhých pár hodin nasbíralo přes 700 tisíc. Pokud budou dárci stále přibývat, před polednem bude podle odhadů expertů pokořena hranice jednoho milionu.

„Někteří z nás, představitelů hlavních rolí v tomto skvělé seriálu, byli zvyklí pobírat mzdu ve výši několika stovek tisíc měsíčně. Jsme si jistí, že společnými silami dokážete všem hercům tyto částky pomocí víček kompenzovat tak, abychom nebyli nuceni snižovat naši životní úroveň,“ nechal se slyšet Petr Rychlý, který v seriálu hraje doktora Čestmíra Mázla.