Valašské Meziříčí – „Jsme Best in rybe“, oznámil novinářům a zástupcům místních ekologických organizací ve Valašském Meziříčí premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci, kterou svolal do zasedací místnosti chemičky DEZA.

„Tyto obří rybe dosahují až dvacetimetrové délky a jsou jednoznačně výsledkem úspěchů naší chemičky DEZA, kterou vede zde přítomen inženýr Géza,“ představil předseda vlády novinářům fotografie obrovských ryb, proplouvajících pod Tyršovým mostem v Přerově. „Pomocí těchto rybe dosáhne Česká republika potravinové soběstačnosti v řádu několika let.“

Vedoucí chemičky ing. Géza poté nabídl přítomným k ochutnání Gézovy rybí prsty – kulinářskou specialitu, kterou v rámci holdingu Agrofert prodává pod značkou „Bio s příběhem“.

„Chutnají náramně a ta fialová barva, kterou filety mají, je naprosto neškodná. To vám mohu odpřisáhnout na zdraví všech nebo všeho, co je mi blízké,“ okomentoval ochutnávku přítomný ministr životního prostředí Richard Brabec. Ten na závěr podotkl, že předseda vlády je mimo jiné rybář a houbař.

Rybe v Bečvě