Končící ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) přišel na poslední chvíli s novou taktikou, která by měla zaručeně pomoct zvýšit kolektivní imunitu v České republice, a to i přes neutichající odpor milionů občanů k očkování.

Adam Vojtěch se v rámci pondělní tiskové konference podělil s veřejností o nastavení nového postupu v získání kolektivní minuty pro Českou republiku.

„Pro mnoho lidí v České republice je covid-19 pouze jakousi chřipečkou, nebo dokonce úplným výmyslem. Někteří pak důvěřují své imunitě natolik, že jsou ochotní riskovat svůj život a se zákeřnou nemocí se zkusit v případě nakažení vypořádat sami za sebe,“ ujmul se ministr slova.

„Já nevidím jediný důvod, proč bychom těmto lidem, kteří odmítají očkování, ale nemoc ještě neprodělali, neměli dát šanci získat protilátky přirozenou cestou. Mnoho z nich by třeba rádo koronavirus prodělalo, aby dostali 6 měsíční covid pass a mohli se bez zbytečného testování vrátit do normálního života. Já říkám, že vláda by neměla tyto jedince žádným způsobem diskriminovat,“ pokračoval Vojtěch.

„Rád bych vám proto oznámil, že v začátkem příštího týdne otevřeme v Praze na Václavském naměstí první centrum pro kontrolovanou nákazu covidem. Během listopadu budou uvedeny do provozu podobná centra ve všech větších městech v republice, a v záloze máme také tým mobilní,“ zakončil Vojtěch.