Nedělní zákaz maloobchodního prodeje si v Česku vybral krutou daň. Ačkoliv se díky tomuto omezení podařilo udržet většinu obyvatel doma, více než 50% z nich nebyla na jediný den bez nákupu potravin připravena.

Až 6 milionů Čechů zemřelo v neděli hlady. Hororová statistika překonala i ty nejhorší možné scénáře, které byly spojovány s pandemií koronaviru.

Důvodem závratného počtu zemřelých je zákaz maloobchodního prodeje, který si Češi poprvé zažili v neděli. A mnoho z nich i naposledy.

„Že nemáme nakoupeno jsme si s přítelem uvědomili až v sobotu, několik málo minut po 20. hodině,“ popisuje vypjatou situaci s nedostatkem potravin naše čtenářka Petra.

„Rychle jsme se vydali do místního supermarketu, ale bylo už zavřeno, protože o hodinu posunuli otevírací dobu. No věřili byste tomu? Naší pojistkou byly menší potraviny na rohu naší ulice. Když jsme došli na místo, bylo už také zavřeno! Myslela jsem si, že je to snad jen zlý sen,“ pokračuje ve vyprávění slečna Petra.

„Můj partner se při myšlence, že ho čeká neděle bez pořádného jídla, pití, a co více, bez čokoládového Müllermilch před spaním, zhroutil na zem a upadl do bezvědomí. Musela jsem okamžitě zavolat sanitku, a než přijela, omdlela jsem taky. Probudila jsme se až v nemocnici.“

„Já budu žít, ale mému partnerovi nedokázali lékaři včas podat čokoládový Müllermilch do krevního oběhu a bohužel zemřel,“ zakončuje srdcervoucí příběh mladá žena, která si prošla peklem.

1 komentář