V pondělí dopoledne se v médiích objevila zpráva o pravém majiteli většiny nemovitostí, které na Moravě utrpěly škodu v souvislosti s ničivým tornádem. Podle dokumentů zveřejněných několika různými pojišťovnami je jím bývalý ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Tornádo, které se minulý čtvrtek prohnalo přes území jižní Moravy, poškodilo více než 1200 domů a skoro 70 z nich bylo odsouzeno ke kompletní demolici. Až nyní se ale veřejnost dozvídá, že skutečným majitelem zhruba sedmi stovek zasažených nemovitostí je Petr Arenberger.

„Mnoho lidí se může domýšlet, že je to nějaká velká výhra, vlastnit tolik nemovitostí. Ale to opravdu není. Jelikož mám domy a byty po celé České republice, neexistuje scénář, kdy bych se mohl v případě jakékoliv podobné katastrofy vyhnout ztrátám,“ vysvětluje svou skličující životní situaci exministr.

Pro pomoc postiženým oblastem bylo záhy vytvořeno několik různých sbírek, občané přispěli v řádu hodin více než 100 milionů korun. Málo z nich však tušilo, že většina jejich peněz míří právě k Arenbergerovi.

1 komentář

  1. Pokud tu někdo tvrdí,že Erenberger vlastní na jižní Moravě 700 nemovitostí,tak to nemůže být prada.Vždyť to je zhruba jedna velká vesnice.Mám dojem,že tu zase někdo pořádně asi lže.Prolhané štváče bych lkidně zavřel na 20 let.