Ministerstvo zdravotnictví dalo na rady odborníků a expertů, kteří upozorňují na zdravotní riziko spojené s konzumací ryb z českých řek, ale překvapivě i rybníků.

Od příštího týdne bude tak zakázané prodávat, kupovat, konzumovat a i jakýmkoliv jiným způsobem nakládat s rybím masem. Potvrdil to jak ministr životního prostředí Richard Brabec, tak i ministr zdravotnictví Jan Blatný.

„Já sice nevím, kdo tu řeku otrávil, ani mě to moc nezajímá, ale nemůžeme v žádném případě riskovat zdraví našich občanů,“ nechal se slyšet ministr Brabec. „Tento zákaz je tedy nezbytný, ačkoliv zvláště na blížící se Štědrý večer ovlivní mnohé z nás.“

„Máme pro občany však připravenou alternativu v podobě ryb, které neobsahují rybí maso. Jako příklad můžu uvést například vepřového kapříka z kýty, nebo rybí polévku z hovězího masa,“ zakončili brífink doporučením Brabec.

1 komentář

  1. Tak to už je moc!!!! To nebylo ani za BOLŠEVIKA. Nejdříve nás zavřou a pak ještě hladomor. TAKHLE VLÁDA JE PLNÁ NEMYSLÍCÍCH TUPOUNŮ . Babiše jsem volila ale takhle nám krást VÁNOCE JE ZLOČIN.