Počínaje dnešním dnem končí pro občany České republiky povinnost zakrývat si ústa a nos v metru a jeho prostorách. Jedinou výjimkou v tuto chvíli zůstává Praha, kde nařízení stále platí.

Obyvatelé všech českých měst, kromě toho hlavního, se můžou od úterního rána vydat na cestu metrem bez roušky, či jiné pokrývky úst a nosu. Oznámil to vrchní epidemiolog Pinďula, který na tiskovou konferenci dorazil v čepičce vyrobené z alobalu.

„V tuto chvíli můžu potvrdit, že není nadále nezbytné nosit roušky v metru a přepravních prostorách, které k němu náleží. A to ve všech městech v ČR, kromě Prahy,“ objasnil situaci Pinďula.

Pinďula nabádá Pražany, aby místo metra jezdili výtahem.

Pinďula pak dal Pražanům, pro které povinnost nosit roušku v metru nadále přetrvává, několik účinných rad, které by je měly před koronavirem ochránit: „Všem můžu s čistým svědomím doporučit takovouto šikovnou alobalovou čepičku, která dokáže účinně odpudit koronavirus až na vzdálenost 5 metrů,“ ukázal si na hlavu vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví.

„Pražané pak můžou místo metra, kde je velká hrozba nakažení, jezdit výtahem, jako to děláme my na ministerstvu. Do výtahu se totiž vejde mnohem méně lidí než do metra, a to nemůžete popřít!“

2 KOMENTÁŘE

  1. A ještě by mne zajímalo kde je vsude v Čr metro krom Prahy to je fakt srandovní uz. Co tam vymýšlejí za kokotiny a za to berou platy? Dal bych jim to co má průměrný čech za plat a at se starají. Jen to všechno hani akorad. Jejich nesmyslným zákazem co muzem a nemůžem. Všechny do jednoho bych vyměnil….Akorad dělají z lidi voly a idioty.