„Je to jak vám řikám, pani redaktorko,“ ujišťoval moderátorku Terezii Tománkovou premiér v nedělním pořadu CNN Prima News. „Teroristi mě chtějí už rok zastřelit a skrývaj sa v garáži, v prádelně, ve sklepe a na půdě. Ženě sem to nechtěl prozrazovat.“

Na dotaz, jak tedy probíhá u nich doma běžný den, Andrej Babiš uvedl, že teroristé vždycky počkají, až žena odjede do města na nákupy, a pak rozpoutají peklo.

„Mají samopale, minomete i granáte. Naši lidi jsou protiteroristický komando URNA, ti nejlepší kluci, co máme. Za poslední rok je už vystrnadili z pokojů pro hosty, z kůlny a z prádelne, v červenci proti nim zasahovali i potapěče v bazéně na zahradě, kde měli hnízdo. Manželka se o ničem nesmí dozvědět, tak jí každý ráno pošlu na nákupy nebo do Dubaje,“ otevřeně líčí své domácí problémy premiér. „Pak vypukne boj, helikoptére, tanke, skoro každý den shoří střecha, ale Faltýnke to vždycky do večera opraví, aby žena nic nepoznala.“

„V souvislosti s děním ve vile předsedy vlády můžeme potvrdit, že je pražskou policií vedeno trestní stíhání konkrétní osoby. Kriminalisté ve věci podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby,“ uvedla dnes policie na Twitteru.

Nejde o první případ vyhrožování premiérovi. Například v roce 2008 informoval server iHNed.cz, že tehdejšímu premiérovi Mirku Topolánkovi vyhrožuje anonym smrtí. Napsal Topolánkovi, že „kulka pro tebe je připravená“. Topolánek tehdy uvedl, že to těžko bude větší kulka, než jaké má on sám, a že se ničeho nebojí.

Monika Babišová o ničem neví.