Že se v dnešní době může stát umělcem prakticky každý, dokázala dnes uklízečka Vasylina B. pracující v Národní galerii v Praze. Po skončení pravidelného večerního úklidu zapomněla 60letá Ukrajinka schovat svůj vozík s čistícími prostředky, ten se následující den stal mezi návštěvníky galerie senzací.

„Ya ne znayu, pro shcho vy mene prosyte. Chy mozhu ya zakinchyty prybyrannya?“ zněla slova uklízečky, která svým dílem uchvátila tisíce návštěvníků Národní galerie a další miliony lidí na sociálních sítích.

Vedení Národní galerie nejdříve chtělo vozík z výstavy odstranit, enormní zájem návštěvníků je však donutil celou situaci přehodnotit. Vzhledem k nastalé situaci se nyní může jednat o nejcennější kousek, kterým galerie disponuje.

Vozík na úklid láka do Prahy turisty z celého světa.

„Rozhodli jsme se dílo na výstavě prozatím ponechat, naprosto přesně vyjadřuje dobu, ve které nyní žijeme. Paní Vasylina má neskutečný talent, a proto jsme se rozhodli navýšit její mzdu na 85 korun na hodinu,“ sdělila novinářům tisková mluvčí Národní galerie.

O nově vzniklé dílo projevilo zájem již několik filantropů a sběratelů umění. Mezi nimi je i Karel Janeček, který chce úklidový vozík koupit pro jednu ze svých partnerek. Jeho aktuální nabídka činí 21 milionů českých korun.

10 KOMENTÁŘE

  1. Lidská hlúpost mezi sběrateli ješče větších hlúpostí, nepotřebných k životu, sa dá móc dobře spředať – praví sa temu „umění“. Ale namalovať pěknú krajinku, lebo koňa v klusu na taxisu – to je fuška, kterú hned tak někdo nezpraví!

  2. Nam zabudli smetiari vysypat smetny kos a nechapem ze sa ludom nepaci, momentalne cakam na zvysenu fakturu za smeti alebo ponuku na odkupenie za astronomicku sumu. Necham to tak az sa najde kupec. Prezradim len ze sa nachadza na Kvaplovej ulici v Revucej.

  3. Dobrý fór 👍 Jestli to někdo vzal vážně tak se podívejte kam směřují pohledy většiny lidí.Koukají nejspíš na nějaký obraz na zdi za vozíkem, obraz není záměrně v záběru. Ale podařený vtípek 😁