Kvůli lidem alergickým na oříšky se letos na Vánoce nebude vysílat oblíbená pohádka s Popelkou. Všechny české kanály, a to včetně České Televize, Novy a Primy, tuto informaci potvrdily.

Sledování Tří oříšků pro Popelku je na Vánoce v mnoha českých rodinách již tradicí. Tato tradice ale letošním rokem podle všeho končí, a to z důvodu obav o jedince alergické na oříšky. Jim by pak sledování filmu mohlo způsobit vážné zdravotní komplikace, varují experti.

„Lidé si neuvědomují, že jejich mozek při pohledu na oříšky dokáže simulovat jejich chuť, a i dokonce jejich působení v lidském těle. Pokud je pak takový člověk na oříšky alergický, hrozí mu vážné nebezpečí,“ vysvětluje profesor Madle z Ústavu pro výzkum ořechů.

„Ve vánoční pohádce o Popelce se oříšky vyskytují opravdu často, proto bych žádnému alergikovy nedoporučoval shlédnout ani pouhou upoutávku na tento film,“ zakončuje profesor.

Většina českých televizních stanic obavy odborníků vyslyšela a Popelku opravdu z vánočního programu nadobro odstranily. Pokud se někdy v následujících letech na obrazovky vrátí je nepravděpodobné.

1 komentář