Předseda SPD Tomio Okamura ve svém pravidelném videoblogu nastínil nový plán, který by měl v České republice nadobro vyřešit problém s virusem COV-19. Politik navrhuje všechny nakažené jedince přemístit do speciálních táborů, kde by pohromadě podstupovali léčbu. Kompletní návrh se chystá v nejbližší době představit ve sněmovně.

„Kolega z SPD mi kdysi říkal o místě, které by bylo pro tyto účely naprosto ideální. Myslím, že se to tam jmenuje Terezín, nebo tak nějak.“

„Drazí přátelé, zdravím vás. I tady v karanténě přemýšlím nad aktuálními problémy, které nás pálí u nás doma v České republice,“ začal již tradičně svůj videoblog Okamura. „Jako obvykle jsem to já, kdo přichází s efektivním řešení nepříznivé situace v naší zemi.“

„Musíme okamžitě přerušit domácí léčbu všech nakažených a transportovat je na jedno místo, kde budou všichni pohromadě. Jen tak můžeme s určitou jistotou zabránit tomu, že nikdo neporuší karanténu a nebude virus roznášet. Kolega z SPD mi kdysi říkal o místě, které by bylo pro tyto účely naprosto ideální. Myslím, že se to tam jmenuje Terezín, nebo tak nějak. Už tam dokonce mají připravené postele pro pacienty,“ pokračoval ve vysvětlování místopředseda Poslanecké sněmovny PČR.

Okamura chce pacienty do táborů přepravovat vlaky Českých drah.

Okamura jako obvykle na veškerou kritiku zareagoval smazáním nepohodlných komentářů a blokací veškerých lidí, kteří automaticky nepřebrali jeho názor za svůj vlastní. Předseda SPD nyní plánuje vyjednat dohodu s Českými drahami, jejichž vlaky by podle něho měly pacienty do táborů převážet.