Není tomu tak dlouho, kdy předseda hnutí SPD Tomio Okamura tvrdil, že konzumace kebabu v České republice napomáhá islamizaci a terorismu. Nyní i on sám tradiční pokrm po letech vyzkoušel a dokonce připustil, že mu chutná o něco více než psí maso.

„Spěchal jsem zrovna na pravidelný nedělní sraz sběratelů plyšáků, bohužel jsem se nestihl naobědvat a nikdo přeci nechce mazlit ta plyšová zlatíčka s prázdným břichem,“ vysvětloval Okamura našemu redaktorovi, který ho v pozdních odpoledních hodinách zpozoroval u jednoho pražského stánku s rychlým občerstvením.

„Neměli na výběr nic jiného než kebab, a jelikož nemám žádnou páteř, jeden jsem si tedy objednal i přes skutečnost, že jsem proti tomuto pokrmu v minulosti několikrát vystupoval,“ pokračoval místopředseda poslanecké sněmovny PČR.

Kebab Pitomiovi chutná více než psí maso.

„A nakonec to ani nebylo tak hrozné. Určitě lepší psí maso, to bez debat. A občanům bych ještě rád vzkázal, že i během konzumace kebabu jsem přemýšlel nad aktuálními problémy, které nás pálí u nás doma v České republice,“ zakončil politik.