Co je důležitější; udržet při životě jednoho ze členů vaší rodiny, a nebo mobilní telefon, který se může každou chvílí vybít?

Na tuto otázku velmi rychle odpověděla patnáctiletá Američanka Britney L. během návštěvy jejího dědečka, který byl již druhým měsícem udržován při životě pouze pomocí přístrojů v jedné z bostonských nemocnic.

Dívka si však ráno zapomněla nabít telefon a hrozilo tak, že zbytek pobytu v nemocnici bude muset strávit bez přístupu na TikTok, Instagram a další sociální sítě. Při této představě okamžitě vyhledala nejbližší zásuvku a vytáhla z ní všechny kabely, aby si mohla mobil dobít.

Když v ten moment přestaly svítit všechny přístroje udržující jejího dědečka při životě, Britney si uvědomila svůj omyl. Její baterka byla bohužel nabitá jen ze 3%, a dívka proto odmítla mobilní telefon odpojit a nechat ho „zemřít“.

Když do nemocničního pokoje dorazil personál, starý muž byl již několik minut po smrti. Dívka si stojí za názorem, že se zachovala správně, a že by podobně jednal každý normální člověk. Později své dilema dokonce přirovnala k románu Sophiina volba.