Do jednoho z pražských autoservisů zavítala o víkendu žena s podivným problémem. Její vůz začal vždy po nastartování motoru vydávat zvuky tak příšerné, že se v jeho blízkosti nedalo vydržet déle než několik sekund.

„Musím říct, že zpočátku jsme si s tím u nás v servisu vůbec nevěděli rady,“ přiznává automechanik, který se svými kolegy dostal za úkol podivnou závadu na vozidle opravit.

„Nikdy jsem neslyšel z automobilu vycházet tak odporné zvuky. A to už jsem za ty léta, co auta opravuji, něco slyšel. To mi tedy věřte!“

To, že se ve skutečnosti jedná o CD „kapely“ Ortel, osvětlila všem přítomným až manželka majitele servisu, která přinesla večeři.

„Proč tady proboha hrajete tu sračku? Okamžitě to vypněte,“ zahřměla mechanikova žena a střemhlav se vrhla do vozu. Tam okamžitě vyjmula CD disk z přehrávače a mrštila s ním přes celou garáž.

„Můj mozek vůbec není schopný zpracovat, že tam celou dobu hrála nějaká hudba,“ prozradila po incidentu majitelka automobilu. „Ještě teď mám pocit, že mi praskne hlava.“

Vzhledem k intenzitě s jakou byla v posledních dnech žena hudbě kapely Ortel vystavena, je podle lékařů vhodné, aby strávila několik příštích dní na pozorování v nemocnici. Chtějí tak vyloučit trvalé poškození mozku, které není v případech poslechy této hudby až tak ojedinělým jevem.