Více než 180 členských států OSN, a to včetně České republiky, oficiálně požádalo Slovensko, aby v žádném případě neuvolňovalo přísné podmínky pro vstup do země a nejlépe zůstalo nadobro zavřené pro všechny.

Před několika málo dny Slovenská republika znatelně přitvrdila podmínky pro vstup na její území, plně neočkované jedince tak čeká karanténa. Ačkoliv slovenská veřejnost tyto zprávy nepřijala s nadšením, zbytek světa je s novinkou nadmíru spokojený.

Pod dopis, který po Slovensku žádá permanentní uzavření hranic (směrem ven i dovnitř), se podepsala valná většina členských států OSN, Česko není vyjímkou.

„Je to jako dar z nebes,“ přiznává předseda ODS Petr Fiala. „O to zavřít hranici se Slovenskem se snažíme již po desítky let, bohužel volný pohyb osob na území Evropské Unie nám to velice ztížil. Však řekněte sami, co kdy ze Slovensko vzešlo dobrého? Kromě domácího porna Andrey Verešové, samozřejmě,“ dodává profesor.

„Nevím, kdo by chtěl jet na Slovensko. Já sám neznám nikoho, kdo někdy jel, nebo chtěl jet na Slovensko, a to se vídám s opravdu velkým množstvím lidí. Rakousko je například mnohem zajímavější zemí,“ podporuje návrh na permanentní zavření hranice předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Zdroj úvodní fotografie: Facebook Policie Slovenské republiky