I velké korporáty občas vystoupí z řady, a na úkor vlastního zisku se pokusí pomoct ke zlepšení života na naší planetě. Zářným příkladem se nyní stal oblíbený kavárenský řetězec Starbucks.

Ve všech provozovnách Starbucks si od nového roku nebudete moct nechat nalít kafe, respektive žádný z prodávaných nápojů, do plastového kelímku.

Mezinárodní výrobce kávy a největší obchodní řetězec kaváren na světě chce tímto razantním krokem bojovat proti dalšímu znečišťování naší planety. Kelímky pak budou nahrazeny jedním velkým korytem, z kterého se bude každý zákazník moct obsloužit dle vlastní chuti a potřeby.

„Jedná se vlastně o takový sdílený bezedný kelímek. Zákazník zaplatí při vstupu do našeho obchodu paušální poplatek a pak může konzumovat dle vlastní libosti,“ vysvětluje tiskový mluvčí společnosti.

„Chápeme, že v době koronavirové krize není ideální nechat pít několik desítek lidí z jedné nádoby. Všichni se však určitě shodneme na tom, že životní prostřední je naší naprostou prioritou a všechno ostatní musí jít v takové situaci stranou!“