Ruský prezident Vladimir Putin stáhl svojí armádu z území Ukrajiny jako reakci na výrazný narůst počtu lidí, kteří si na svých profilech na sociálních sítích přidali do profilové fotografie vlajku napadeného státu.

Kde nepomohli sankce a vojenská síla, pomohli odvážní lidé na sociálních sítích. Díky možnosti přidat si ukrajinskou vlaječku do své profilové fotografie a dát světu najevo, že jste empatičtí bojovníci za práva druhých, se prezident Ruské federace Vladimir Putin rozhodl ukončit své tažení východní Evropou v úplném začátku.

„Můžeme bojovat proti lidem a zbraním, ale nemůžeme bojovat proti síle sociálních sítí. Když jsem viděl, jak se celý svět semknul a postavil se za Ukrajinu, bez toho, aby nabídli jakoukoliv reálnou pomoc, uvědomil jsem si, jaké zvěrstvo páchám. Chtěl bych se tímto omluvit všem odvážným lidem, kteří sedí doma za počítačem a pro utváření lepšího obrazu ve společnosti o sobě samém se vyjadřují k stávající krizi bez jakékoliv rizika nebo přijmutí odpovědnosti,“ oznámil Putin.

Aktuálně pro vás připravujeme reakce nejvyšších českých státníků na konec války.