Podle zvířecího psychologa Petra Zvěřiny je u většiny psů touha okusovat kosti silnější než láska k samotnému páníčkovi.

„Dosud jsme považovali olizování a hravé kousání jako něco čím nám pes, případně štěně, vyjadřuje lásku a náklonnost. Ve skutečnosti se však jedná o četné pokusy dostat se dovnitř našeho těla a postupně zkonzumovat všech 210 kostí,“ tvrdí Zvěřina.

„Lidská kůže je navíc díky potu, který vylučujeme, slaná. Pro psa je tak velmi těžké odolat samotnému kořeněnému masu, kterým mu celý den máváme před čumákem. Natož pak kostem, které na něj čekají pod ním.“

Psi si však podle doktora Zvěřiny uvědomují, že pokud by se opravdu pokusili svého páníčka zkonzumovat, odřízli by se kvůli jedné velké hostině od jistého každodenního přísunu potravy.

„Jejich psí vypočítavost jim proto nakonec nedovolí člověka sníst, a i proto se ve většině případů psi včas zastaví a snaží se dělat, jakože se vůbec nic nestalo“ zakončil expert.

3 KOMENTÁŘE

  1. Já naprosto s panem psychologem souhlasím. Je to stará známá věc, že psi chtějí sníst naše kosti. Dokonce na to byla v americe studie. Můj pes mě chce taky sežrat, neustále mu musím připomínat, at me neokusuje.