Koronavirus má nepřímo na svědomí první úmrtí na území České republiky. 47letý muž z Moravskoslezského kraje se sice nemocí Covid-19 nenakazil, ze strachu z epidemie si však svůj respirátor nesundával ani po příchodu domů. Manželka si ho tak v pozdních večerních hodinách spletla s lupičem a zastřelila ho.

K nešťastné události došlo v neděli večer v Brušperku, malém městečku nedaleko od Ostravy. Když se Josef K. několik minut před půlnocí vrátil z práce domů, začal si v kuchyni připravovat něco malého k snědku.

Ve chvíli, kdy se 47letý kamioňák chystal pomocí kuchyňského nože namazat máslo na kus chleba, do místnosti vtrhla jeho manželka s nabitou zbraní a do nicnetušícího muže bez jakýchkoliv otázek vyprázdnila celý zásobník. Svůj hrozný omyl si uvědomila až o několik vteřin později.

Muž podlehl zraněním při převozu do nemocnice. Jedná se tak o první úmrtí, které má koronavirus, i když nepřímo, v naší republice na svědomí.
zdroj: pixabay.com

„Zrovna jsem spala, když mě probudil šramot přicházející z dolního patra. Manžel se měl z práce vracet ale až druhý den ráno, tak jsem si myslela, že je to zloděj. Když jsem tedy v kuchyni viděla postavu s maskou na obličeji a nožem v ruce, ani chvíli jsem neváhala a použila náš rodinný revolver. Až později jsem si uvědomila, že se jedná o Pepu,“ vysvětlovala vyšetřovatelům šokovaná žena, které nyní hrozí trest odnětí svobody až na 20 let.

Muž, i přes veškerou snahu záchranné služby, zraněním podlehl během převozu do ostravské Fakultní nemocnice. Premiér Andrej Babiš v návaznosti na tuto tragickou událost připravuje nařízení, které zakáže lidem roušky a respirátory nosit po desáté hodině večerní.

1 komentář