Výzkumu se zúčastnilo více než 5 tisíc respondentů, kteří se považují za skalní fanoušky rockové skupiny Ortel. Průměrný Inteligenční kvocient (IQ) této skupiny se ukázal být 88, což je několikanásobně více, než bylo předpokládáno.

„Zajímavé je, že i když jsme IQ měřili zaokrouhlené na dvě desetinná čísla, výsledným průměrem je vždy 88.00, tedy číslo celé. To je matematicky velice nepravděpodobné,“ nechal se slyšet přední český matematik a génius Nikolas Bern.

„I přes skutečnost, že jsme výzkum pro jistotu dvakrát zopakovali, v obou případech jsme se dobrali stejného výsledku. Číslo 88 je s touto skupinou nějakým záhadným způsobem spojeno, ale my ještě nevíme jak,“ vysvětloval dále matematik.

O numerologickou záhadu projevil zájem i matematik a filantrop Karel Janeček, kterým celá situace viditelně otřásla. Pro Nevím News exkluzivně poskytl následující prohlášení: „Všechny moje výpočty směřovaly k tomu, že průměrné IQ fanoušky kapely Ortel je 21, nebo méně. Vzhledem k tomu, že já mám vždycky pravdu, něco tady nehraje!“

1 komentář