Poslanecká sněmovna bude v příštím týdnu hlasovat o návrhu zákona, který má určovat, kolik zvířat mohou lidé doma chovat. Na rybičky a motýle se omezení vztahovat nebude.

Maximálně jeden pes na rodinu. Tak zní jedno z nařízení, které budou muset občané České republiky dodržovat od 1. září 2021. Tedy, pokud návrh projde a zákon vstoupí v platnost.

S nápadem na omezení počtu chovaných zvířat přišli poslanci ANO. Na návrhu zákona se podílel i předseda samotné strany a premiér České republiky Andrej Babiš.

Na rybičky a motýle se omezení vztahovat nebude.
zdroj: pixabay.com

„Vzhledem k tomu, kolik biologického odpadu jedno jediné zvíře za svůj život způsobí, je omezení jejich počtu nezbytným krokem v boji proti znečišťování naší planety,“ odpověděl na náš dotaz ohledně nového zákona Andrej Babiš prostřednictvím SMS.

„Samozřejmě nechceme nikoho výrazně omezovat, proto jsme se rozhodli, že na akvarijní rybičky a motýle se omezení vztahovat nebude,“ ospravedlňoval dále premiér nápad strany, kterou v roce 2012 založil.

Podle dostupných informací bude mít čtyřčlenná rodina povoleného jednoho psa a k tomu buď kočku, nebo dva hlodavce. Pokud někdo chová králíky, nemůže jich držet více než malé množství.

Pokud návrh zákona projde, v příštím půl roce přijde o domov statisíce domácích mazlíčků.
zdroj: pixabay.com

Neuposlechnutí zákona a překročení stanoveného limitu chovaných zvířat bude trestáno pokutou ve výši až 2 milionů korun a odnětím svobody až na tři roky.

42 KOMENTÁŘE

 1. Zvířata že zanechávají odpad? Jakože haló, měly by jsme se zamyslet, to my lidi ničíme planetu!🤦🏼‍♀️ Větší nesmysl už nemůže nikdo napsat. Uvědomujeme si kolik bude psu a zvířat v utulcich? Asi by jsme se jako lidi měli dost rozmýšlet co dáváme za zákony. Protože ČR jde pěkně do hoven, nicméně až budu dospěla budu rada až opustil tuto zemi. Nechci ji reprezentovat sportem který dělám jelikož se týká psu.🙃

 2. Pane Babiš to si děláte už srandu?
  Co s nimi asi bude.radsi by jste tedy měl dohlidnout na sáčky na exkrementy atd.ale toto vám nikdo neodsouhlasi.ocividne je vidět z tohoto jaký jste člověk hiena!!!

 3. Pan Babiš se asi zbláznil,to jsem ho jako volila proto aby mi říkal kolik mohu mít psů a koček to je absurdní. To je mám utratit a jak budu rozhodovat ten a nebo ten. Tak to pan Babiš přijde o spoustu voličů což je pro ně hrozný podraz.

 4. To je zase blbost pane Babis stydte se …kolik odpadu vytvoří clovek co mnohem vic než zvire. Tohle je omezování a hyenismus . Utulky tolik zvirat ani nepoberou už takhle mivaji stop stav . Mame je snad nechat utratit . Už vas nikdy volit nebudu jste spina

 5. To je snad ten nejhloupější zákon který mohly vymislet místo toho aby zasazovali nové stromy na některá místa vymýšlí takové nesmysly měli by se nad sebou zamyslet a přestát projednávat hlouposti.😭😭😭

 6. To je snad ten nejhloupější zákon který mohly vymyslet místo toho aby zasazovali nové stromy na některá místa vymýšlí takové nesmysly měli by se nad sebou zamyslet a přestát projednávat hlouposti.😭😭😭

 7. to si dela srandu ne mi pomahame berem si je tolik zvirat bez domova a jeste jich bude vis nic jim nedam mam psy od malicka a ze neco ekne pojebanec tak si vseci sednem na zadek ho zaky nechat od rodiny at vi jake to je

  • Mate vyresene, kdyz mate tri stejnyho plemene, tak je budete moct vencit vzdy zvlast a vydavat za toho sameho.. Nikdo se nic nedozvi , nikdo na vas nemuze, jen to bude chtit nezapomenout a volat jednim jmenem

 8. Tak milej pane Babiši na to vám z vysoka kašlu. Já si budu chovat zvířat kolik chci! Vy to nezivite tak co se do toho serete zivime si to my sami lidi ze svých platu a víte co jděte do hajzlu řešte skutečné problémy a ne sračky. A nemyslete si že se kvůli vaším dementním nápadům zbavím všech 6 koček co mám. Ani náhodou nejste můj nic takže mi polibte….
  S přáním hezkého dne Kristýna

 9. Jestli tohle někdo myslí vážně ať s tím jde víte kam. Nestačí ze nejsou rousky pro lidí ale teď tohle o zvířatech a domácích mazlíčků. Tohle není normální stát v který máme jako rodiče vychovávat novou generaci. Někdo má mazliky moc rád jako své děti, už vymýšlí další voloviny jen aby něco dělaly a víc lidí rozbourily. Nezlob te se nikdo na mě máme doma 2 kočičky jsou to naší milackove stejně jako dcera a nedala bych je pryč aniž by to stát nařizovat. Nemluvím ani o tom že by pes měl být 1 na rodinu,moje rodina vlastní 3 pejsijsou na zahrádce a výkaly se dávají na kompost jako hnojiva a pokud vím dělají to i jiný co maj zahrádku či chatu. Ve městě jim hold nic jiného nezbývá než to uklidit. Poradím poslancům jedno ať se zamýšlí a vymýšlí jak pomoct státu a zajistit všem rousky když už teda mají platit pro všechny.

 10. Běžte už do prd*le!!! Co si o sobě myslíte??!! 😠Že nám budete poroučet kolik zvířat budeme mít doma??!! Chudáci zvířata kolik jich skončí v útulkách jenom kvůli Vám čůr*kům co se nudí a nevědí jak znás už tahat peníze.!! Ale že budou přeplněné útulky a zvířata budou trpět to Vám je jedno😠Za chvíli by jste nám mohli ještě začít poroučet kolik si můžeme udělat dětí a pokut to přesáhneme tak je kvůli Vám dáme asi do dětského domova 😠 Víte co pane BABIŠI seberte se a táhně tam kam patříte, ale ČESKÁ REPUBLIKA Vaše rozhodně není!!!!!

 11. To je nepohopitelne tohle a humuz by tohle schvalit a donucat lidi jse zbavovat svoich psu🤬to jako mamy je utracet? Tak deti nam taky bude stat omezovat ze 1-2 na rodinu
  Silenstvi neorazne
  Nesooooouuuuuhlasim!!!!!!!!!!

 12. Tohle by projít nikdy nemohlo ani kdyby to byla pravda pravdoucí. Protože pes je skupinové smečkové zvíře a je pro něj vhodné když jsou dva, ne jeden. Nebo třeba takoví potkani a myši, MUSÍ být NEJMÉNĚ po dvou, u nich je 2 vážně minimum. Totéž platí třeba pro kočky, je vhodné mít dvě kočky a ne jednu, tak stejně musejí být minimálně dvě morčata a minimálně dva papoušci. Všechny sociální, skupinové druhy musí být minimálně po dvou. Někde na to je dokonce zákon a chovat druh zvířete, které je skupinové, je trestné a bere se to jako týrání, neboť každé, každičké skupinové zvíře potřebuje společnost svého vlastního druhu, člověk ani jiné zvíře mu to nikdy nedokáže nahradit, ale to je doufám zcela logické. Bohužel ale, přiblblé Česko je jako ve všem pozadu… Správné by bylo, kdyby tento zákon jenž jsem zmínil, platil i u nás. Pak by se nestávalo, že nějaký ignorantský nevzdělaný dement má doma samotné morče, samotného potkana, myš, králíka a tak dále a tak dále….
  Je potřeba, aby lidstvo konečně někdy začalo používat mozek na to, na co ho má, a ne furt jenom vymýšlet samé kokotiny. Například, k čemu tahle falešná zpráva je? Není to nijak vtipné, vtipné to přeci nemůže připadat ani tomu, kdo tenhle bullshit vymyslel. Místo takových nesmyslů, nebylo by lepší ten mozek využít na něco jiného, lepšího?
  No, vážně tleskám autorovi tohoto článku, za to jaký je trapák a ubožák. Měl by dostat medaili za to, jak moc velký retard to je.