Anonymní tip týkající se údajné trestné činnosti skončil smrtí neozbrojeného civilisty z New Yorku. Muže černé pleti přivolaný strážník bez váhání zastřelil, protože podle jeho výpovědi odpovídal popisu viru COVID-19.

Američtí černoši zažívají v posledních dnech velice nešťastné období. K dnešnímu datu je jen ve městě New York známo přes 800 případů, kdy byli černoši zadrženi policií, protože na sobě měli roušku. V mnoha lidech totiž pohled na zahaleného mouřenína vyvolává panický strach a automaticky si myslí, že se stanou obětí útoku či přepadení.

Když dvojice strážníků dostala anonymní tip, že v okolí Central Parku se pohybuje velice podezřele vyhlížející muž, okamžitě se vydali nahlášenou situaci zkontrolovat.

V New Yorku je známo přes 800 případů, kdy byli černoši zadrženi policií, jen protože na sobě měli roušku a veřejnosti tím připomínali členy gangu.

Na místě však nebyl k vidění žádný člověk ohrožující veřejnost, nýbrž poklidně vyhlížející muž tmavé pleti, který si na lavičce četl knihu. Jeden z policistů okamžitě vytáhl svou služební zbraň se slovy: „Kryjte se, to je koronavirus!“, a do nicnetušícího muže vyprázdnil dva zásobníky.

Celá situace byla soudem vyhodnocena jako velice nešťastná náhoda. Strážník, který připravil o život nevinného muže, má povoleno nadále setrvat ve výkonu služby a médiím se pokusil celý indicent osvětlit: „Jakmile jsem viděl konce tkaniček podezřelého, okamžitě mi připomněly mikroskopické hroty, které vědci na koronaviru objevili. A tak jsem udělal to, co jsem považoval za správné. A věřte mi, udělal bych to klidně znovu.“