Na dnešním brífinku po jednání vlády oznámil premiér Andrej Babiš (ANO), že pokud nebude alespoň polovina populace České republiky před Vánoci otestováno na virus COVID-19, nechá zrušit oblíbený seriál Ulice.

Podle průzkumů veřejného mínění je seriál Ulice aktuálně nejoblíbenějším pořadem na českých obrazovkách. Z toho vychází i premiér Andrej Babiš při svém apelu na občany, aby se nechali otestovat na koronavirus, a to možná co nejdříve.

Zvláště po nedávném ukončení natáčení dalších dílů Ordinace v růžové zahradě 2 by ukončení seriálu Ulice, kterým Babiš nyní bez mrknutí oka Čechům vyhrožuje, znamenalo pro většinu milovníků pravidelného večerního vymývání mozku krutý zásah do jejich osobního života.

„Já tady nechci nikomu vyhrožovat, ale budu,“ začal svůj proslov k občanům na brífinku po jednání vlády Babiš. „Jestli se do Vánoc aspoň půlka z vás nenechá otestovat, můžete se rozloučit s tou vaší Ulicou!“

Na českých sociálních sítích se nyní mluví o připravované revoluci, kterou nespokojení milovníci Ulice chystají. Jelikož jich čítá nad 6 milionů, i malý zlomek z nich by pro české ozbrojené složky mohl představovat problém.