Během prozkoumávání chodeb pod Vyšehradem nalezli čeští archeologové starověkou ampulku, která údajně obsahuje větry samotného Ježíše Krista.

Malá lahvička, která má obsahovat uchované Kristovy prdy, byla ukryta v útrobách historické pražské pevnosti Vyšehrad.

K objevu pak došlo pouhou náhodou, když se jeden ze členů vědeckého týmu potřeboval akutně vymočit. Při hledání vhodného místa narazil na tajnou místnost, ve které se nacházela i samotná relikvie.

„Je to neuvěřitelné, podle mého úsudku se jedná o relikvii stejně cennou, ne-li cennější, než jakou je Turínské plátno,“ nechal se slyšet vedoucí týmu archeologů, kteří mají úžasný objev na svědomí.

„Ačkoliv jsme si s naším týmem naprosto jistí, že se jedná o autentické větry Ježíše Krista, musíme ampulku a její obsah podrobit řadě různých testů,“ doplnil.

„Dokonce mám informace o tom, že na cestě do Prahy je i samotný papež František, který prahne po přičichnutí k lahvičce. I díky jeho názoru si pak uděláme lepší představu o tom, s čím máme to dočinění.“

Papež by měl podle neoficiálních informací dorazit do Prahy dnes v podvečer. K tajemné lahvičce pak prostřednictvím online videostreamu před zraky celého světa přičichne a sdělí, zda-li se opravdu jedná o Ducha svatého.