Ve středu 25. března 2020 od 12:30 začne Českou republikou znít známá píseň autorů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře „Není nutno“. Ta by neměla utichnout až do chvíle, než vláda zruší všechna bezpečnostní opatření zavedená kvůli viru COVID-19. Každému, kdo nebude znát slova celé písničky nazpaměť, hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Písnička „Není nutno“ bude od středečního odpoledne nepřetržitě znít na všech kanálech České televize, stanicích Českého rozhlasu, i skrze každý obecní a místní rozhlas. Jedná se o pokus zvednout náladu občanů České republiky v tuto nelehkou dobu.

Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, naší redakci odhalila jakým způsobem písnička zasáhne do jejich vysílání: „Rozhodli jsme se přerušit veškeré naplánované programy a zpravodajství na všech našich stanicích, abychom uvolnili pro tuto skvostnou píseň co nejvíce času.“

Píseň bude znít na všech kanálech České televize, stanicích Českého rozhlasu, i skrze každý obecní a místní rozhlas.

„Od 12:30 bude po celý den hrát „Není nutno“ i na ČT24, kde nahradí zprávy. Rozumíme tomu, že lidé si chtějí zapnout televizi a zjistit, co se stalo ve světe nového, zvláště pak v těchto dnech. Zprávy jsou ale plné nešťastných a smutných událostí, proto nám přijde naprosto v pořádku je nahradit dokola opakující se veselou písničkou,“ prozradila dále Blinková.

Nově zde pro občany vzniká i povinnost dokázat, že znají všechna slova písně nazpamět. V případě, že při kontrole nedokážete celou písničku bez chyby zazpívat, policie vám může vystavit pokutu ve výši až 10 tisíc českých korun.