Senát na středečním jednání odsouhlasil návrh ministryně financí ČR Aleny Schillerové ohledně změny kompenzačního bonusu pro OSVČ zasažené koronavirovou krizí. Pětistovka denně bude tak od května podnikatelům vyplácena ve stravenkách a poukazech do kina nebo divadla.

„Pro tento pozměněný způsob vyplácení bonusů pro OSVČ zasažené krizí jsme se s kolegy ve vládě rozhodli z několika prostých důvodů,“ vysvětlovala Schillerová na tiskové konferenci. „Chceme, aby podnikatelé v České republice byli zdraví a pravidelně se stravovali, poukazy na jídlo jsou tedy logickým řešením. Díky poukazu do kina nebo divadla pak můžou strávit vzácný čas se svou rodinou a přáteli.“

„12 tisíc korun z celkových 15 tisíc bude vyplaceno ve stravenkách. Zbylé 3 tisíce v poukazech do vybraných řetězců kin a divadel. Pokud nestihnete stravenky a poukazy využít do konce května, bohužel vám propadnou,“ upřesnila novou podobu státní pomoci Schillerová.

Na otázku, zda-li budou kina, divadla a ostatní prostory pro konání kulturních a společenských akcí v blízké době otevřeny, ministryně financí odmítla odpovědět. Slovo pak předala Andreji Babišovi, který všem podnikatelům doporučil za stravenky nakoupit zásoby kuřecího masa, nejlépe z Vodňan.

1 komentář

  1. To je snad sranda ne? Delate z nás nake bezdomovce nebo alkoholik A aby jste nám dávali poukázky na jídlo a nake divadlo na to vám každý kašle lidé mají jiné starosti. Lístky na asi těžko zaplatíte nájem ze jo????!!!!! Tohle jestli uděláte tak budete mít velky problem….. protože to je debilita prvni kategorie….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno