Ministryně financí ČR Alena Schillerova v pondělí potvrdila změny, které se mají týkat kompenzačního bonusu pro OSVČ i malé firmy zasažené koronavirovou krizí. Státní podpora bude podle Schillerové podnikatelům nově vyplácena ve stravenkách.

„Pro tento pozměněný způsob vyplácení kompenzací pro OSVČ a malé firmy zasažené krizí jsme se s kolegy ve vládě rozhodli z několika prostých důvodů,“ vysvětlovala Schillerová na tiskové konferenci. „Primárně chceme, aby podnikatelé v České republice byli zdraví a pravidelně se stravovali. Poukazy na jídlo jsou tedy logickým řešením.“

„90% celkové částky bude vyplaceno ve stravenkách. Zbytek pak podnikatelé obdrží v poukazech do vybraných řetězců kin a divadel. Ty jsou teď sice zavřené, ale to je nám jedno,“ upřesnila novou podobu státní pomoci ministryně.

Schillerová pak slovo předala premiérovi Andreji Babišovi, který všem podnikatelům doporučil za stravenky nakoupit zásoby kuřecího masa, a to nejlépe z Vodňan.

1 komentář

  1. To je snad sranda ne? Delate z nás nake bezdomovce nebo alkoholik A aby jste nám dávali poukázky na jídlo a nake divadlo na to vám každý kašle lidé mají jiné starosti. Lístky na asi těžko zaplatíte nájem ze jo????!!!!! Tohle jestli uděláte tak budete mít velky problem….. protože to je debilita prvni kategorie….