Nově uveřejněný archivní snímek z poslední jízdy bývalého amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho vrhá nové světlo na atentát, ke kterému došlo 22. listopadu 1963 v texaském městě Dallas.

35. prezident Spojených států amerických J. F. Kennedy sedí na zmíněné fotografii se svou manželkou v autě, ve kterém byl o několik momentů později usmrcen kulkou vystřelenou z dlouhé palebné zbraně Carcano.

Střílel JFK první?

Hlavní podezřelý Lee Harvey Oswald byl 24. listopadu za přítomnosti televizních štábů zastřelen majitelem tamního nočního klubu a celou pravdu se svět nikdy nedozvěděl. I tak ho ale většina americké veřejnosti dodnes považuje za vraha jejich milovaného prezidenta.

Při důkladné analýze snímku však odborníci s úžasem zjistili, že Kennedy v rukou drží útočnou odjištěnou pušku AK-47, známou také jako kalašnikov. Je tedy velice pravděpodobné, že Oswald jednal pouze v sebeobraně, když po něm americká hlava státu začala střílet.

Jestli Kennedy pálil úmyslně není zatím podle současného prezidenta USA Donalda Trumpa zjevné. Veškeré dokumenty související s touto události tak budou v příštích měsících náležitě přezkoumány příslušnými složkami.