S velice pozitivními reakcemi veřejnosti se setkala nová mobilní aplikace iDrink, která z výrazu lidského obličeje dokáže rozpoznat obsah akoholu v krvi, a to s minimální odchylkou. Pokud přesáhnete hranici 1 promile, telefon se okamžitě zablokuje do doby, než znovu vystřízlivíte.

Aplikace, která má potenciál zachránit mnohé přátelské i partnerské vztahy od opileckých zpráv a telefonátů, kterých většina z nás hned ráno po probuzení upřímně lituje. iDrink s pomocí přední kamery vašeho mobilního telefonu rozpozná, kolik % alkoholu máte v krvi a pokud přesáhnete limit, váš přístroj okamžitě zablokuje.

Aplikace by také mohla významně přispět k omezení konzumace alkoholu nezletilými.

Limit pro zablokování přístroje je automaticky stanovený na 1 promile. Vývojáři potvrdili, že v následujících dnech můžeme očekávat aktualizaci, která umožní nastavení libovolné hranice pro uzamknutí přístroje.

Aplikace by také mohla významně přispět k omezení konzumace alkoholu nezletilými. Rodiče budou mít díky iDrinku možnost permanentně sledovat, jestli není jejich dítě v podnapilém stavu. Jelikož dnešní mládež prakticky nedává telefon pryč z ruky, jedná se o zatím nejspolehlivější způsob kontroly.