Nový historický seriál streamovací platformy Netflix bude pojednávat o osudu Anny Frankové, která se během 2. světové války schovávala před nacisty a vše zaznamenala do deníku. Mladou židovskou dívku si pak zahraje český herec Jakub Kohák.

Po nedávném zjištění, že anglická královna Anna Boleynová byla ve skutečnosti černé pleti, a ne bílé, se začaly objevovat další důkazy o záměrném utajování historických faktů týkajících se i jiných významných osobností.

Tým expertů a historiků z Nizozemska došel k zjištění, že Anne Franková ve skutečnosti nemusela být dívka, minimálně se k ženskému pohlaví aktivně nehlásila.

„Chceme divákům nabídnout autentický zážitek o životě a smrti této významné osobnosti, nemůžeme proto lhát o jejím pohlaví. V žádných z materiálů není vysloveně uvedeno, že Anne byla považována za ženu,“ vysvětluje jeden z producentů seriálu.

„S obsazením Jakuba Koháka do hlavní role jsme neváhali ani minutu, je pro tuto roli jako dělaný. Když jsme se ho zeptali, tak sice nevěděl, kdo Anne Franková byla, ale to mu nezabrání v tom podat naprosto strhující výkon, který mu, nechci ale předbíhat, nejspíše přinese Oscara.“

O scénář k seriálu se postaral Benjamin Stejskal, vycházející hvězda české kinematografie. Právě on je mnohými označován za „jedinou naději, kterou naše zubožená země má“.

Premiéra seriálu je prozatím plánovaná na druhou polovinu roku 2021.

5 KOMENTÁŘE