Roman Prymula na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví oznámil svou lítost nad tím, že byl při nenošení roušky a návštěvě nelegálně otevřené restaurace přistižen. Proč by měl ale rezignovat, neví.

Roman Prymula (ANO) věřil svým taktickým zkušenostem plukovníka natolik, že se pokusil proklouznout z nelegálně otevřené restaurace na Vyšehradě do auta bez roušky.

„Zas tak moc jsem neprovedl,“ hájí se plukovník Prymula. „Netušil jsem, že objekt není restaurace. Snažil jsem se přivolat velícího důstojníka, ale přišel pouze číšník, tak jsem využil oddechu v boji a vystravil se. Rovněž mi nebylo známo, že se v perimetru objektu nacházejí alkoholické nápoje. S něčím takovým jsem zásadně nesouhlasil a zlikvidoval jsem tedy vše, co přede mnou stálo na stole. Když jsme se vymístili z objektu, nepoznával jsem už ani okolní prostředí, naštěstí velitel vozu byl plně zorientován a odvezl mě na základnu. V porovnání s bitvou na Dukle je to jen bouře ve sklenici vody,“ končí rozhořčeně ministr svoji obhajobu.

Na otázku, zda opravdu nic netušil, nakonec připouští, že určité podezření nakonec pojal.

„Zavzpomínal jsem na staré časy na cvičišti a řekl jsem si, že bych si mohl udělat takovou malou akci. To, že mě u toho načapali novináři, je mi opravdu líto,“ líčí Prymula a ukazuje, jak se pomocí přískoků plížil. „Proč bych ale měl kvůli tomuto malému pochybení rezignovat, nevím. Nemělo to nic společného s pandemií koronaviru, ale pouze a jenom s mým vojenským výcvikem.“