WHO (Světová zdravotnická organizace) důrazně doporučuje mužské části světové populace, aby pokrývku úst a nosu nepřestávali nosit ani s ústupem pandemie koronaviru. Vyhnout by se tak měli vysoce nebezpečnému typu respirační choroby, lépe známého pod názvem „mužská rýmička“.

Na doporučení WHO už začalo nová bezpečností opatření také přijímat několik evropských zemí, mezi nimi i Česká republika. I u nás bude od příštího týdne pro všechny osoby, kteří se identifikují jako muži, zakázané pohybovat se mimo vlastní obydlí bez zakrytých dýchacích cest.

Většina mužů, kteří si rýmičkou už někdy v životě prošli, toto opatření vítá, odpůrců se nachází jen pramálo.

„Já jsem si rýmičkou už několikrát v životě prošel, a říkám vám, covid byl proti tomu velká sranda. Během covidu jsem sice skončil na plicním ventilátoru a lékaři mi život zachránili na poslední chvíli, ale stejně bych si to nikdy nedovolil srovnávat s těmi muky, které jsem zažil během rýmičky,“ zní vyjádření jednoho z občanů na Twitteru.

Premiér vlády Andrej Babiš se nechal slyšet, že zdraví občanů je pro něj stále na prvním místě, a proto roušky pro muže schvaluje a zároveň se s celým hnutím ANO zasadí o platnost tohoto nového opatření minimálně do doby, než bude na rýmičku proočkováno alespoň 69% obyvatel země.