Lidí, kteří se díky zuřící epidemii koronaviru dostali do finančních problémů každým dnem přibývá. Jedním z nich je i 43letý Tomáš S. z Prahy, který se ocitl ve svízelné situaci jen proto, že v době krize striktně dodržoval hygienické návyky. Za vodu, kterou v posledním měsíci k těmto účelům vytočil, nyní dluží skoro 80 tisíc českých korun.

„Včera ráno mi přišlo vyrozumění, že jsem za poslední měsíc vytočil vodu za osmdesát tisíc. Jestli mě nezabije korona, tak tenhle účet určitě.“

Valná část obyvatel České republiky řeší v těchto dnech svou finanční situaci, která je značně ovlivňována vývojem událostí týkajících se nového typu koronaviru. Mnozí nemohou pracovat, splácet půjčky, ani hypotéky, a to jsme teprve v prvních dnech začátku platnosti vládních zákazů a opatření týkajících se volného pohybu osob a provozu obchodů.

Do problémů kvůli koronaviru se dostal i Tomáš S. z Prahy, který se ozval naší redakci se zajímavou informací: „Mám časté zdravotní problémy a permanentně oslabenou imunitu, proto se snažím chránit, jak jen to jde. Ruce si myji zhruba každých 5 až 10 minut, a to od prvního známého případu výskytu koronaviru v Itálii.“

Vládní zákaz vycházení na veřejnost bez ochrany obličeje začne platit od čtvrteční půlnoci.

„Včera ráno mi přišlo vyrozumění, že jsem za poslední měsíc vytočil vodu za osmdesát tisíc. Jestli mě nezabije korona, tak tenhle účet určitě jo. Z práce mě propustili, mám na krku půjčku a dvoje alimenty,“ pokračoval.

„Zkusím se proti celé záležitosti odvolat, ale ani můj právník si nemyslí, že máme příliš velkou šanci uspět, a částku tak budu muset zaplatit v celé výši. Nemám naspořenou ani půlku z toho, většinu svých peněz jsem investoval do rýže a těstovin,“ zakončil Tomáš S. hovor a rychle si běžel umýt ruce.

1 komentář