Lukáš Z. (30) z Prahy na sebe ve čtvrtek večer strhnul pozornost celého českého internetu, když se na svém profilu rozlítil nad faktem, že se už několik let neúspěšně snaží poznat nové přátele prostřednictvím událostí, které najde na Facebooku. K jeho smůle byly všechny události, které si mladý muž vybral a posléze se na ně dostavil, vymyšlené.

Přislíbit svou účast na nějaké akci, a pak své slovo nedodržet vám ve většině případech příliš společenského kreditu nepřinese. S příchodem fenoménu tzv. falešných událostí však alespoň občas můžeme zaškrtnout „zúčastním se“ a za minutu celou záležitost úplně vypustit z hlavy.

O tom, že ne všechny události na Facebooku jsou pravé, a že velká část z nich slouží pouze k pobavení uživatelů, neměl až do včerejška Lukáš Z. ani nejmenší ponětí.

Jedna z událostí, které se Lukáš Z. pokusil v posledních letech zúčastnit.

Naší redakci se podařilo od nešťastného muže získat exkluzivní vyjádření:

„Za posledních pět let jsem se chtěl zúčastnil několika různých událostí, abych poznal lidi, kteří mají stejné zájmy. Ale vždy, když jsem dorazil na místo, nikdo jiný tam nebyl,“ vysvětloval našemu redaktorovi Lukáš.

„Jsem docela zmatečný člověk, tak jsem si myslel, že sem si prostě spletl místo nebo čas události. Když se to ale včera stalo po dvacáté sedmé ( pozn. redakce: Lukáš chtěl navštívit kurz angličtiny s ministryní financí Alenou Schillerovou), už jsem to nevydržel a napsal o tom status na svůj profil. Netrvalo dlouho a vysdílelo ho takové množství lidí, že jsem se konečně dozvěděl pravdu,“ zakončil svůj bizarní příběh Lukáš.