Nedaleko německého města Hagen museli policisté zasahovat u bizarního případu. 53letý muž během narozeninové oslavy připevnil k invalidnímu vozíčku jeho tchyně 99 balónků. Ten se starou dámou odletěl pryč.

V sobotu odpoledne byli k ojedinělé situaci přivoláni dva němečtí policisté. Na malém sídlišti, asi 3 kilometry severně od města Hagen, zasahovali na narozeninové oslavě pořádané pro 85letou ženu.

„V rádiu zrovna začla hrát písnička „99 Luftballons“ a já sem odpočítal devadesát devět balónků a přivázal je k vozíčku. Netušil jsem, že s ní odletí pryč.“

Když policisté dorazili, oslavenkyně však na místě už nebyla. Za malou chvíli se ukázalo, že její zeť přivázal několik desítek balónků nafouknutých héliem k invalidnímu vozíku, který starý žena musela kvůli rozsáhlým zdravotním problémům používat.

Podle svědků netrvalo dlouho, než se vozík s křičící stařenkou vznesl do vzduchu a ona odletěla z dohledu všech. Po ženě je nyní vyhlášeno pátrání, kterého se účastní i dvě helikoptéry. Hledání dosud nemělo žádný úspěch, zapojila se i širší veřejnost.

Muže k činu prý inspirovala písnička od německé popové zpěvačky Neny.

K incidentu se vyjádřil i krátce po zatčení sám pachatel činu: „Nevycházíme spolu sice dobře, ale nikdy bych jí nechtěl ublížit. Celé to byla jen hloupá sranda. V rádiu zrovna začla hrát písnička „99 Luftballons“ a já sem odpočítal devadesát devět balónků a přivázal je k vozíčku. Netušil jsem, že s ní odletí pryč.“

V případě, že se ženu nepodaří najít, nebo utrpí vážná zranění, hrozí muži až několik desítek let za mřížemi.