Brno – Dvacetičlenný tým protiteroristického komanda URNA zasahoval ve čtvrti Brno-Černovice poté, co na linku 112 sousedé nahlásili, že ve sklepě je zavřena neznámá žena.

„Snažil jsem se připojit na naši domácí wifinu a najednou jsem v počítači uviděl tu zprávu,“ vysvětlil našemu redaktorovi Robin K., proč přivolal policii. „Z vedlejšího domu se nikdy neozývaly žádné podezřelé zvuky, což je v naší čtvrti opravdu divné.“

Protiteroristické komando odstřelilo dveře poté, co Wi-Fi síť „Pomoc jsem zavřená ve sklepě“ nijak nereagovala na pokusy policejního IT specialisty o kontaktáž a neustále po něm vyžadovala heslo.

Na místě nebyla žádná žena nalezena a majitel wi-fi sítě je obviněn z trestného činu únosu ve stádiu úmyslu a byl umístěn do vazby. Součástí obvinění je i požadavek na úhradu nákladů na zásah ve výši 250 000 Kč.

Žádnou ženu sice nevěznil, ale mohl ji věznit, je dobře, že je takový člověk ve vazbě,“ komentovala celou událost tisková mluvčí neziskové organizace Everyday Patriarchy Bullshit pro týdeník Alarm.