Během obvyklé kontroly dodržování vládních nařízení zaznamenali pražští policisté nezvyklý incident, kdy si napomenutý občan okamžitě zakryl nos a ústa respirátorem, a neváhal se legitimovat a spolupracovat. Překvapení strážníci mu tak proto nemuseli zakleknout na krk.

K incidentu došlo v pátek odpoledne na jednom z pražských sídlišť. Dvojice strážníků při své pochůzce zahlédly mladého muže, který neměl nasazený respirátor.

Mladík ihned po výzve vyndal z kapsy respirátor a nasadil si ho. Potom překvapeným policistům, kteří již byli připraveni zasahovat silou, přeložil svůj občanský průkaz a omluvil se za svoje chování.

„S tím jsme se ještě tady u nás nesetkali,“ nechal se slyšet jeden ze dvojice zasahujících policistů. „Normálně se s nima chvíli hádáme, a pak je zmlátíme, nebo jim klekneme na krk. Tohle nás fakt vykolejilo!“

„Prostě jsem spěchal do práce a nedošlo mi, že nemám respirátor nasazený. Nechci žádné problémy. Jsem rád, že jsem se včas identifikoval a nikdo mi nekleknul na krk,“ okomentoval situaci napomenutý občan.