17letého Adama M. přijali do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze kvůli akutním bolestem břicha, na které si mladík po celý den stěžoval. Překvapení doktoři posléze pacientovi vyoperovali z análního otvoru několik alkalických baterií.

Adam M. později doktorům přiznal, že alkalické baterie o napětí až 1,5 V si do konečníku aplikoval sám a dobrovolně. Důvodem prý pak bylo naprosté vyčerpání z nových povinností v prvním ročníku střední školy, kam na začátku září nastoupil.

„Na to, že je teprve začátek školního roku, dostáváme od učitelů nesmyslné množství úkolů, byl jsem úplně vyčerpaný,“ vysvětluje student. „Přemýšlel jsem, jak získat potřebnou energii, a pak jsem si všiml baterií ležících na mém pracovním stole.“

„Protože jsem se pořádně nevyspal už několik nocí, neuvažoval jsem s čistou myslí. V tu chvíli jsem byl tak zoufalý, že bych vyzkoušel cokoliv,“ uznává svůj omyl Adam.

Odstranění baterií z mladíkova tlustého střeva proběhlo bez komplikací, nejpozději na konci týdne by měl být propuštěn do domácí péče.