Před příchodem vakcíny je nutné soustředit všechny naše síly na získání imunity před virem COVID-19, míní ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný ve středu odpoledne představil novou sadu tzv. povinných doporučení, které bude muset každý občan České republiky od příštího pondělí dodržovat.

Mezi nejvýznamnější doporučení pak patří povinná ranní rozcvička a každodenní otužování. Armáda ČR již přislíbila zhruba 5 tisíc vojáků, kteří budou na dodržování nařízení mezi občany dohlížet.

Vojákům bude v rámci kontroly povolen vstup do všech obytných prostor, a to v čase od 5:00 do 9:00. To je právě čas, ve kterém bude dle zákona nutné vykonat minimálně 20 dřepů a osprchovat vodou o teplotě nižší než 18°C.

„Každý z nás musí věnovat trochu svého úsilí tomu, aby si před příchodem vakcíny pokusil vytvořil co nejlepší imunitu proti koronaviru,“ prohlásil Blatný na tiskové konferenci.

„Samozřejmě jsme připravili i seznam vyjímek, kterých se nebudou tyto pravidla dotýkat. Pravidelné vičení a otužování se vyhnout například předplatitelé deníku iDnes nebo voliči hnutí Ano 2011,“ dodal ministr zdravotnictví před odchodem ze sálu.