Manželé Jiří (71) a Jana D. (69) z Brna si celý život přáli vychovat potomka, a to více než cokoliv jiného. Bohužel až ve svých sedmdesáti letech zjistili, že děti ve skutečnosti nenosí čáp, kterého každé ráno vyhlíželi z okna.

Brněnská policie obdržela v pondělí ráno telefonát od občana, který tvrdil, že vidí muže nemilosrdně bít čápa. Když dvojice strážníků dorazila na místo, ukázalo se, že důchodce Jiří, kterému po 40 letech čekání na dítě došla trpělivost, napadl jednoho z místních čápů.

Když se celá situace uklidnila, překvapená partnerská dvojice z Brna se od policistů konečně dozvěděla pravdu o tom, odkud děti ve skutečnosti pochází. Muž i žena byli natolik šokováni, že nebyli schopní situaci jakkoliv komentovat. K celé záležitosti se později vyjádřil jeden z blízkých rodinných přátel.

„Když jsme v roce 1980 poprvé na rodinné oslavě zjistili, že Jiří a Jana si ve svých 30 letech stále myslí, že děti nosí čáp, připadalo nám to neuvěřitelně vtipné,“ prozradil. „S rodinou jsme se rozhodli, že je v tom necháme jen nějakou dobu, pak už nám ale přišlo hloupé jít s pravdou ven. Nakonec z toho bylo 40 let a oni stále nemají dítě. Sledovat jak každé ráno vyhlíží čápa bylo však k nezaplacení,“ dodal.