Český cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura potvrdil pravdivost jedné z nejznámějších konspiračních teorií poté, co z Českých budějovic došel pěšky na konec světa.

Zibura se chůzí na konec světa rozhodl bojovat proti nudě v izolaci, která ho dle vlastních slov poslední dobou svazovala.

„Necítil jsem se ve své kůži, jsem zvyklý cestovat, a pak se o své zážitky dělit s lidmi. Ačkoliv to lze do nějaké míry dělat přes sociální sítě, osobní kontakt a zážitky za hranicemi naší republiky to nenahradí,“ vysvětluje Zibura.

„Rozhodl jsem se proto vydat pěšky na konec světa. Samozřejmě jsem to zprvu bral pouze jako recesi, po několika týdnech na cestách jsem se však opravdu ocitnul na konci světa a nestačil jsem zírat.“

Ladislav Zibura hraje Dobyvatele na konci světa.

„Země je opravdu placatá! Často jsem slyšel o lidech, kteří takovým teoriím věří a snaží se je dokázat všem kolem sebe. Považoval jsem je za naivní blázny. Teď ale vidím, že jediný blázen jsem tady ve skutečnosti já a vlastně všichni, kteří těmto prozíravým lidem nevěřili,“ zakončuje neuvěřitelné vyprávění cestovatel.

Zibura podle všeho disponuje důkazy, které by bezesporu potvrdily teorii placaté Země. Plánuje je zveřejnit ve své příští knize, která ponese název Konečník světa.