Pokud před Vánoci opravdu dojde ke znovuotevření všech obchodů, vzhledem k zavedeným opatřením se budou obchodníci i zákazníci potýkat s řadou problémů, varují experti.

Nejzávažnějším problémem by pak měly být fronty zákazníků tvořící se před některými z obchodů. Ty budou díky dvoumetrovým rozestupům až několikanásobně dlouhé, než tomu bylo za normálního stavu.

„U většiny prodejců to nebude představovat až tak velký problém,“ míní vedoucí výzkumu na toto téma Jarmil Prsten. „Existuje zde ale například řetězec obchodů Pandora, kde se prodávají šperky. Nekončící řady čekajících zákazníků jsme u těchto prodejen mohli zaznamenat i v minulých letech, kdy žádný koronavirus v populaci neřádil.“

„Můžeme proto předpokládat, že pokud tato prodejna opravdu před Vánoci otevře, její fronty budou s největší pravděpodobností sahat až za hranice naší republiky. Lidé tak na svůj neoriginální přívěšek či jiný kus šperku budou čekat až v Maďarsku, v lepších případech Německu, nebo Rakousku,“ zakončuje pan Prsten.