Mladý hřebec Udder je důkazem toho, že transvetismus se už netýká pouze lidí. Tento kůň žijící na farmě poblíž německo-francouzských hranic se totiž identifikuje jako kráva. Jeho majitel mu plánuje zaplatit sérii operací, které by ho v sudokopytníka měly nadobro proměnit.

„Už od jeho narození jsem věděl, že i když je Udder kůň, má v sobě ve skutečnosti duši krávy. Jako malé hříbě vždy utíkal od své matky ze stáje na pastvu. Tam pak s krávami trávil celý den,“ prozradil hřebcův majitel médiím.

Uddera si s krávou často splete i sám jeho majitel.

„Je to asi rok zpátky, kdy se Udder začal každé ráno natírat barvou tak, aby jako kráva vypadal. Nevím, jak to dělá, nikdy jsem u něj nenašel štětec, ani tu barvu. Je to záhada. Ale žádné ze svých zvířat nehodlám omezovat, proto jsem se rozhodl, že Udderovi zaplatím operace, které ho v krávu promění úplně,“ prozradil farmář, co hřebce čeká.

Udder by měl začátkem května podstoupit operaci vemene. Pokud vše proběhne bez problémů, za další dva měsíce by mu chirurgové měli přioperovat rohy a upravit ohon.