Ačkoliv je již delší dobu všeobecně známo, že samec komára krev nesaje, ale že tak činí pouze samice, odborníci z Aucklandské univerzity z Nového Zélandu přišli s šokujícím odhalením. I když samec komára krev nesaje, čas od času se rozhodne člověka píchnout svým penisem.

„Zprvu se mi to zdálo neuvěřitelné,“ popisoval fascinující objev vedoucí celého výzkumu profesor Thomas Smith. „Sledovali jsem určitou skupinu komárů, byli to jen samečci. Jednou, když jsem se k nim přiblížil, začali na mě létat a snažili se mě píchnout. To je pro samečky komára velice neobvyklé chování a musel jsem prozkoumat, co je k tomu vedlo.“

Podle doktora Smithe, který výzkum vedl, se jedná o největší objev roku 2020.
zdroj: pixabay.com

Profesor Smith a jeho tým tedy započali sérii pokusů, při kterých se komáry nechalo pokousat více než 700 dobrovolníků. Po 2 měsících tvrdé práce byly výsledky konečně na stole. A s nimi přišlo i nečekané odhalení. Komáři ve skutečnosti koušou svým penisem.

„Očekávám, že já i můj tým vejdeme do dějin. Jedná se o objev roku 2020, ne-li celého desetiletí. Nehodláme však usnout na vavřínech a hned začátkem příštího týdne započneme výzkum penisů dalších živočišných druhů. Mám opodstatněné podezření, že ptakopysk svým penisem kadí,“ sdělil naší redakci profesor své plány do blízké budoucnosti.