Po včerejším úspěšném jednání koalic SPOLU a PirStan ve Sněmovně o nadcházející vládě a rozdělení vládních resortů, přichází předseda ODS a pravděpodobně příští premiér České republiky Petr Fiala s novou informací ohledně vzniku dalších ministerstev.

Na dnešní tiskové konferenci lídr koalice SPOLU Petr Fiala potvrdil, že obě uskupení se již dohodla na rozložení nové vlády, a to především díky vzniku dvou nových ministerstev. Ty jsou ve skutečnosti trochu jiná, než bylo původně mnoha politiky prezentováno. Fiala se pokusil vysvětlit proč:

„Vím, že jsme původně s médii hovořili, mimo jiné, o vzniku ministerstva pro EU a legislativu. Po diskuzi s koalicí PirStan, přesně řečeno s Piráty, jsme shledali, že celá věc má ještě jiné řešení. Lidé teď nepotřebují slyšet o našem postavení v Evropské unii nebo nových zákonech a nařízení. Musí se začít smát, radovat a více věnovat se svým zálibám,“ vysvětluje profesor Fiala.

„Rozhodli jsme se proto pro Piráty vytvořit dvě nová ministerstva. Za prvé ministerstvo houbařství, protože, a o tom se snad nikdo nemůže ani přít, my Češi jsme houbaři a naše láska k hledání a sbírání hub si bezpochyby zaslouží mít svůj vlastní vládní resort. Podle aktuálních informací by se postu ministra měl ujmou, celkem pochopitelně, Zdeněk Hřib.“

zdroj: Seznam Zprávy

„A druhým nově vzniklým resortem bude ministerstvo srandy. Jeho úkolem bude lidi rozesmát a pobavit i v takto temných časech, kdy nás čeká zvyšování daní, cen energií, tvrdý lockdown a mnoho dalších věcí, které jsme v předvolební kampani vyloučili, ale přesto nastanou.“

„Myslím, že Piráti mají dobrý předpoklad splnit tento úkol na jedničku, protože jsou pro většinu české veřejnosti velice směšní už dlouhou dobu. Kdo bude zastávat post ministra je v tomto případě zatím nevíme, ale koalice brzy přinesou podrobnější informace,“ ukončil konferenci Fiala.